תקציב מוגבל לחינה - מה עושים?

אם אתם משתוקקים לחינה אבל התקציב שלכם מאוד מוגבל כדאי שתערכו רשימת תקציב מראש הכוללת את הדברים עליהם אין להתפשר והדברים עליהם אפשר לוותר. כך למשל גם אם התקציב הוא דל לא כדאי בשם מקרה(כן – גם אם החינה נערכת בבית) לוותר על צלם, הלא חוץ מהזיכרונות זה מה שנשאר בסוף. אם אין לכם אפשרות להזמין צלם כדאי שתנסו לארגן מישהו מקרב המשפחה או החברים שיש לו מצלמה ומעט זיקה לצילום כדי שינציח את הרגעים המרגשים והיפים שאירוע החינה שלכם.

בנוסף אם אין אתם עורכים את החינה בבית ואין לכם אפשרות להזמין די ג'י דאגו להתארגן עם דיסקים שכוללים מגוון של שירים. שימו לב שאירוע חינה מורכב מכמה שלבים, כך למשל נהוג בתחילת האירוע לשים מוזיקה מזרחית כללית שמתאימה לריקודים, בשלב האוכל ניתן להשמיע מוזיקת רקע אותנטית כדי שהאורחים בחינה יוכלו ברוגע, ולטקס החינה עצמו לדאוג למוסיקה אותנטית המתאימה לעדה שעורכת את החינה. תוכלו להיעזר בחנויות הדיסקים לצורך בחירת מגוון.

דברים נוספים בהם ניתן לחסוך הם ההזמנות, המתנות לאורחים והאביזרים הנלווים. כך אם למשל רציתם מאוד הזמנות מפוארות תוכלו להסתפק בהזמנה בדמות גלויה אותן ניתן למצוא ולערוך באינטרנט בעלויות מאוד נמוכות. מתנות לאורחים הן בבחינת מותרות ולכן ניתן לוותר עליהן. אם בכל זאת תתעקשו תכלו לצמצם עלויות ולהכין לבד את המזכרות. בדרום תל אביב ומכפר גלעדי תוכלו למצוא שקיות לדרזה ודרזה בעלויות נמוכות ולהכין לבד את השי אותו תעניקו לאורחי החינה. בנוגע לאביזרים נלווים – נכון שאת לא רוצה להתפשר על נעלים אופנתיות בחינה, אבל כדאי שתיקחי בחשבון שיקול של בחירת נעליים שגם יהיו לך נוחות באירוע החינה בו לא תחדלי מלרקוד וגם שהנעליים ישמשו אותך אחרי האירוע, ככלות הכל שמלות החינה המדהימות הן לרוב ארוכות וכמעט לא רואים את הנעליים, וכך לא "תתבאסי, שהוצאת כסף על נעליים שלא תנעלי יותר.

בגדים לחינה – אם אתם נעזרים בחברת הפקה לחינה בקשו שידאגו להלביש אתכם כבר מתחילת החינה בעת קבלת האורחים וכך תחסכו מעצמכם קניית בגדים לקבלת הפנים והוצאות מיותרות.

והכי חשוב, היצמדו לתקציב – לא כדאי לסיים את החינה עם הוצאות שלא תוכלו לעמוד בהם, ככלות הכל רבים עדיין נוהגים לתת מתנות לזוג החינה ולא שיקים ומזומנים.  ניתן היום למצוא כיום מגוון אנשי מקצוע המציעים חבילות שונות שיכולות להתאים לכל כיס ולכל מקום, אל תתביישו או תהססו לשתף את אנשי המקצוע בתקציב שיש לכם ולהתייעץ, תופתעו לגלות אילו פתרונות יצירתיים ומיוחדים תוכלו למצוא הודות לניסיונם המקצועי של נותני השירותים.