עמדת מופליטה וספינג' בחינה

אין כמו ספינג' ומופליטה כדי להפוך ערב מרוקאי מסורתי למושלם. 
כיום אפשר למצוא אנשי מקצוע שעוסקים בהכנת ספינג' ומופליטות טריות וחמות במקום, מעבר להכנה ולהגשת המתוקים בחינה בדרך כלל כחלק מהשירות הם מגיעים עם אוהל קטן או פינה מעוצבת בסגנון מרוקאי אותנטי משל עצמם הכולל שולחן עם מפות בעיצוב מרוקאי מסורתי, כלים בסגנון מרוקאי שמעטרים את השולחן, טאג'ין קומקום בראד ועוד כלי נחושת וכסף מעוטרים. היתן לשלב ריבוץ מרוקאיות ביתיות ומשגעות כגון ריבת עגבניות שרי, ריבת גזר, ריבת חצילים, ריבת צימוקים ואגוזים ועוד. ניתן לשלב עם העמדה הזמנת עוגיות מרוקאיות או שוק מרוקאי ססגוני ומהמם שכולל מגוון מיני פיצוחים שונים שמוגשים בסגנון שוק שמשדרג את האוירה באולם. את עמדת המופליטות נהוג להפעיל לאחר מנת הביניים אך יש שמעדיפים שהיא תופעל במהלך כל אירוע החינה מהשמקל על הלחץ בזמן פתיחתה ומאפשר זרימת אנשים לעמדה במהלך כל האירוע. 

את המופליטות מכינות נשים מיומנות בטכניקות שונות, לרוב הבצקים מוכנים מבעוד מועד והם תופחים ומשומנים ללא הפסקה במעמד האירוע, לאירועים קטנים לרוב מספיק אדם אחד בעמדת המופליטות והספינג' אך לאירועים גדולים מומלץ לבקש אדם נוסף בעמדה כי הביקוש וההתלהבות מתוצרי העמדה המתוקים והטעימים בחינה גבוהה במיוחד והעמדת הספינג' הופכת לאטרקציה משגעת באירוע.  עמדת המופליטות מתאימה לאירועי חינה בכל מקום בו תחגגו, באירועים ביתיים בהם אין מקום ניתן להכין את המטעמים המרוקאיים במטבח ולהגישם לשולחן המתוקים, במקומות קטנים מחוץ לבית כדאי לבחון אפשרות לשימוש במטבח התעשיתי. 

על המופליטות הטעימות נהוג למרוח על פי המסורת חמאה או מרגרינה ועליהם דבש וכך הופכת המופליטה למעדן טעים במיוחד, ניתן לשלב אפשרות למריחת שוקולד עבור הילדים וכמובן סילן  ומגוון ריבות מרוקאיות אותן ניתן למרוח על המעדנים המתוקים. על הספינג המטוגן נהוג לזלף דבש, סילאן ולפעמים גם אבקת סוכר עבור הילדים, למרות שלא משנה מה תמרחו או תזלפו זו תמיד העמדה ואלו המטעמים הכי מבוקשים ואהובים בחינה. כיום יש זוגות שמשלבים חינה באירוע החתונה ומזמינים לשם את העמדה, רק יש לשים לב ולוודא שאתם ערוכים לכמות המוזמנים בחתונה שלרוב גדולב משמעותית מכמות המוזמנים לחינה . 

לסיכום עמדת מופליטה וספינג' היא תוספת מאוד מומלצת לאירוע, אנשים מאוד אוהבים כל הזדמנות לאכול מאכליים אותנטיים ביתיים. חשוב לשים לב שכמו בהזמנת עוגיות מרוקאיות לאירוע חינה חשוב להקפיד גם כאן בהזמנת העמדה לוודא ולבדוק עם האולם את נושא ההקפדה כשרות, ולהזמין בהתאם את מכינות הספינג' והמופליטה לפי דרישות הכשרות של האולם.