חינה מרוקאית לאירועים

חינה מרוקאית לאירועים היא כבר מזמן אטרקציה הכי מדוברת בתחום. שמחת חתונה או בר מצווה / בת מצווה מושלמת ליוצאי צפון אפריקה ויהודי מרוקו היא כזו שקודמת לה חגיגת חינה ססגונית וגדולה שעורכים לחתן ולכלה. טקס החינה המרוקאי לאירועים כטקסי חינה בשאר העדות כולל מנהגים וסמלים רבים שמטרתם היא להרעיף שמחה וברכות על החתן והכלה לפני יום חתונתם. בטקס החינה ישנה משמעות לתלבושות, למתוקים, למריחת החינה, למועד ולכל דבר שנוהגים לערוך במהלך החינה.

מאפייני החינה המרוקאית

החינה מאופיינת בצבעוניות ושלל צבעים מרהיבים שלרוב משולבים בהם אדום, בורדו, זהב או כסף כסמל לשפע ועושר, וכדי לשמח את החתן והכלה. האורחים לובשים תלבושות מרוקאיות מסורתיות הקרויות כאפתאנים וג'לביות והמוטיב העיקרי בצבעי החינה המרוקאית הם האדום הבורדו והזהב. כחלק מהאורחים ישנם גם משפחות החתן והכלה הקרובות ובהם ההורים והאחים אותם גם נהוג להלביש בבגדים מיוחדים יותר שמדגישים את הקרבה. יחד עם זאת חשוב להקפיד שעל אף שהם נבדלים משאר האורחים שלא ימשכו את הפוקוז מהכלה והחתן.

תלבושות חתן וכלה לחינה

לחתן ולכלת החינה תלבושות מיוחדות משל עצמם שהן לרוב עשירות ומיוחדות יותר כאשר הכלה לובשת לטקס את "השמלה הגדולה" והחתן גלביה מאו חליפה מיוחדת ואותנטית. כיום נוהגים בני הזוג לפנות לחברות הפקה ותלבושות לחינה המתמחות בחינה מרוקאית לאירועים ולבחור תלבושות לחינה מיוחדות ומפוארות בצבעים ססגוניים כאשר הם מחליפים מספר תלבושות בערב החינה. ערב החינה הוא הזמן המתאים ביותר להשתחררות ולבישת בגדים מיוחדים וצבעוניים ללא גבולות.

תהלוכת החינה

את החתן והכלה מלווים בטקס בצהלולים ובשירים מסורתיים מרוקאיים, תוך כדי ריקוד ובהנפת מגשי המתוקים המסמלים שפע וברכה למתיקות בחיי הנישואין. מגשי העוגיות המרוקאיות מלאות בכל טוב ובשלל ממתקים מרוקאים מיוחדים כמו שרק המטבח המרוקאי מיטיב לעשות. לאחר ליווי החתן והכלה בתהלוכה עם כל האורחים ובני המשפחה האהובים מתחיל טקס מריחת החינה על ידי החתן והכלה, והענקת תכשיטים לבני הזוג לסמל לשפע ועושר.

חינה לאירועים שונים

החינה מתאימה גם לאירועים נוספים בהם אירועי בר או בת מצווה, לעיתים משלבים אותם כאטרקציה בברית או חגיגת בריתה, אירועי יום הולדת, חינה לאירועי חברה, ימי נישואים בסגנון אירוע מרוקאי וכמובן לחגיגות המימונה.
החינה המרוקאית לאירועים כבר מזמן לא שייך רק ליוצאי העדה ואימצו אותו בני עדות נוספים שמחפשים אטרציה ייחודית ושמחה .