חינה מעורבת - איזה תפריט לבחור?

אם מצאתם את עצמכם בלבטים לגבי התפריט הנכון, במצב בו המוזמנים שלכם לאירוע החינה שלכם מורכב מחציתו מקהל מזרחי ומחציתו מקהל אשכנזי – הגעתם לכתבה הנכונה.

כל אחד שעורך אירוע מעניק חשיבות גם לאוכל שיוגש לאורחים כך שכולם יצאו מרוצים ושבעים, וכמובן שלא תהיינה תלונות לאחר האירוע. אז נכון שאוכל זה לא העיקר (הלא העיקר הוא הברכה והמזל שיבורכו בו בני הזוג) אבל אם כבר השקעתם באירוע חשוב לתת את היחס הראוי גם לאוכל שגורר אחריו הוצאה כספית לא מבוטלת.

אז ראשית יש לבחון איפה החינה שלכם תיערך, הרי אם החינה תיערך באולם המתאים לחינה מלאכת בניית התפריט קלה יותר ותוכלו להיעזר במנהל האירוע או בשף של המקום דבר שיקל מאוד את המלאכה. אם טקס החינה שלכם ייערך בבית ישנן שתי אפשרויות כאשר האחת היא להזמין שירותי קייטרינג חיצוני והשנייה היא לקבץ את האמהות הדודות והשכנות ולהכין הכל לבד. בנוסף, אולמות רבים כיום מאפשרים להביא קייטרינג חיצוני ואז למעשה פתוחות בפניכם עוד אפשרויות רבות. בכתבה זו נתייחס לכל האפשרויות העומדות לפניכם וניתן לכם טיפים שיעשו את המלאכה לקלה יותר.

לאחר שבחרתם את המקום ואת האפשרויות שהוא מעמיד לרשותכם ביחנו את החלק הארי של סוג קהל המוזמנים שלכם לחינה. כך למשל תמצאו שרוב הקהל בנוי מקהל עיראקי ואשכנזי. או קהל תימני ואשכנזי, או בכלל קהל תימני ומרוקאי. בכל מקרה לא להילחץ – ברור שלא תוכלו להתאים לכולם אבל חשוב להתחשב ברוב המכריע הרי לא תגישו תפריט אסייתי בלבד בחינה....

לאחר בחנתם את מאפייני המוזמנים לחינה, חישבו על התקציב אותו אתם יכולים ומוכנים להשקיע. ברוב האולמות תוכלו למצוא מגוון תפריטים בעלויות שונות, כך שניתן למצוא גם תפריטים לתקציב דל יחסית וגם תפריטים לתקציב בלתי מוגבל.

אם אתם עושים את החינה באולם עומדות בפניכם שתי אופציות, האחת היא הגשה לשולחנות ואז תוכלו למעשה לשלב בין סגנונות האוכל השונים, למשל להזמין כמנה ראשונה סלטים שחלקם אותנטיים לפי עדת טקס החיה וחלקם סלטים כללים שמתאימים לכולם (סלט חומוס, סלט עלי בייבי או חסות וכד'), את המנה העיקרית נסו לגוון בין מנה אחת המתאימה לעדת החינה ומנה כללית שמתאימה לרוב האנשים. לדוגמא אם אתם עורכים אירוע חינה מרוקאית והחלטתם שלא לוותר על הדג המרוקאי תוכלו לשלב בצידו מנת בשר מסוג סטייק אנטריקוט, או מנת פרגיות עסיסית. מבחינת הקינוחים במרבית החינות ממילא מזמינים מראש מגשי עוגיות כמיטב המסורת (מגשי עוגיות מרוקאיות, מגשי עוגיות עיראקיות וכד') ולכן מכיוון שממילא ישנו קינוח "עדתי" תוכלו להזמין קינוחים מהאולם שלא משתייכים לעדה כלשהו, ולכן אין צורך לבקש גם מבעל האולם קינוח מסוג שבקייה....

אפשרות נוספת שתוכלו לאמץ לאירוע ובעזרתה לגוון את התפריט היא להזמין מזנונים להגשה עצמית ולייחד כל מזנון לסוג מסוים של מזון. לדוגמא מזנון אחד בסגנון "על האש" שיכלול קבבים, פרגיות ושיפודים שונים בצד צ'יפס סלט ירקות חומוס וטחינה. מזנון נוסף בסגנון מרוקאי שיכלול דג מרוקאי, סלטים מרוקאיים קוסקוס וכדומה, או מזנון בסגנון עיראקי שיכלול קובות שונות אורז וכד'. ניתן גם לעצב אץ המזנונים בסגנון המתאים לאוכל המוגש בו ואולי אף להלביש את המלצרים המגישים אשר עומדים מאחורי כל מזנון בסגנון המתאים לו.

לא לקפח – כדי שאיש לא יצא מאוכזב מאירוע החינה המושקע שלכם חשוב מאוד להיות מראש רגישים למוזמנים שלכם, תמצאו שזה דבר שנתון להרבה הערכה מצד אותו אורח מוזמן, ויגרום לכם לסיפוק ויחסוך עוגמת נפש מיותרת. הכוונה היא לעריכת רשימה נפרדת לציבור המוזמנים אשר דורשים כשרות מיוחדת, לצמחונים ולילדים. אם אתם עורכים אישורי הגעה לאירוע בקשו לדעת בעת ווידוא ההגעה אם יש דרישה מיוחדת לכשרות או למנה צמחונית/טבעונית, ובקשו לדעת כמה ילדים מוזמנים, כך תוכלו להיערך מראש ולהזמין את המנות הדרושות. כמובן שכמו בכל הזמנת מספר מנות יש לקחת בחשבון אחוז מסויים של מוזמנים שלא יגיעו כדי לא להזמין ולשלם עבור מנות שלא הוגשו.