הוזמנתם לחינה - מה לובשים?

תאמינו או לא אבל ישנם אנשים שמעולם לא היו בחינה, הם אינם יודעים מה מצפה להם, איך מתנהל הערב, איזו מתנה להביא ומה ללבוש... בעניין התנהלות ערב החינה וטקס החינה, ובנושא מתנות ואפילו ברכות שמתאימות לחינה גייסנו עבורכם בכתבות שונות עצות וטיפים קלילים ויעילים, בשאלת הלבוש ננסה לעזור לכם בכתבה הזו כדי להקל עליכם במשימה שלרוב היא קשה אפילו אם מדובר בהתארגנות ובחירת בגדים לעבודה.

השאלה הראשונה שצריך לשאול את עצמכם היא מה מעמדכם בחתונה, כך למשל אם את אימה של הכלה או של החתן רצוי וכדאי שתלבשי בגד קצת יותר חגיגי משאר האורחות, יחד עם זאת אל תשכחי שאומנם זו בהחלט גם השמחה שלך אבל עדיים זהו הערב בראש ובראשונה של שני הזוג הצעיר, ולכן הקפידי על לבוש חגיגי אבל שלא ימשוך את תשומת הלב מהכלה המיועדת, כי בסופו של עניין זה הערב שלה. העצה הזו נכונה גם לגבי אחיותיהן של בני הזוג – לבשי בגד מיוחד ובולט אבל לא כזה שימשוך מידי את תשומת הלב מהכלה, כלות רבות רגישות לכך.

אם הוזמנתן כאורחות (קרובות משפחה וחברות) אין צורך להפגיז הופעה עדיף שתשמרי את זה לחתונה, בחינה נהוג ללבוש בגדים קלילים יותר ולא שמלות נשף ארוכות ונוצצות. קחי בחשבון שמחצית מהערב תולבשי במיטב בגדי המסורת של העדה. אותה עצה נכונה ותופסת גם לגבי הגברים המוזמנים, את החליפות המוזמנות שימרו עד למועד החתונה בחינה תוכלו להסתפק בחולצה מכופתרת ומכנס מחוייט או מכנס ג'ינס.