כתבות ועדכונים

לפרטים והזמנות התקשרו: 052-6504450

טכס החינה

טכס החינה כיום

טקס החינה כיום אינו עוד נחלת יוצאי עדות מזרח בלבד, וניתן למצוא זוגות רבים אשר ללא קשר למוצאם בוחרים לחגוג את טקס החינה המיוחד ומלא השמחה, ולו רק בשביל

החוויה המיוחדת והתחושה האותנטית המשוחררת והשמחה.

במקור סימל טקס החינה את הברכות לשפע, מתיקות ופיריון במעבר הכלה והחתן מחיי הרווקות אל חיי הנישואין המשותפים.

על פי המסורת נהוג היה לחגוג את טקס החינה יום לפני החתונה בסמוך לאחק טבילת הכלה במקווה, ויש כיום שעורכים את הטקס מיד לאחר המקווה אם כי נהוג לערוך את טקס

החינה שהפך היום להפקה בפני עצמו כשבוע לפני מועד החתונה.

קרא עוד...

מקור טקס החינה בעדות מזרח

מקור טקס החינה

קהילות רבות ובעיקר  עדות המזרח, ביניהן יוצאי קהילות מרוקאית, תימניות וטוניסאיות עורכות כחלק מהמסורת טקס חינה לחתן ולכלה לפני חתונתם שמטרתו בין היתר לסמל את המעבר מחיי רווקות לחיי זוגיות ונישואין. טקס החינה והמנהגים המגוונים הנהוגים בו מסמלים למעשה בכל העדות והמגזרים את ברכת השפע, המתיקות, האושר והטוב שיבואו על בני הזוג כמיטב המסורת של אותה עדה.

במהלך טקס החינה, נהוג להלביש בבגדים מסורתיים אותנטים,  לפי מנהגי כל עדה ועדה את החתן ולכלה ואת האורחיהם, לשלב מוזיקה המתאימה לעדה ולערוך טקס חינה בו מורחים חינה על כפות הידיים ובעדות מסויימות  גם על חלקי גוף נוספים כגון רגליים, צוואר ושיער, להגיש מתוקים לאורחים כסמל למתיקות ולהעניק מתנות ובעיקר תכשיטים לכלה ולחתן במהלך טקס החינה .

לפרטים על מגוון חבילות החינה של הילולה הכוללות בין היתר אוהל מרוקאי, תלבושות חינה לחתן ולכלה ותלבושות מרוקאיות לאורחים התקשרו לטלפון 052-6504450 או שלחו טופס פניה מהאתר.

מקור החינה ביהדות

מקור טקס חינה ביהדות -

ביהדות נהוג לערוך את טקס החינה תוך הפרדה בין הנשים לגברים (כשם שמפרידים בחתונות עפ"י המסורת היהודית), במקור נהוג לערוך את הטקס בליל הליכת הכלה למקווה וזרמים רבים ביהדות משמרים את המסורת ועורכים את החינה ביום הטבילה של הכלה במקווה, כאשר את החינה ניתן לערוך במקווה עצמו או בבית הוריה של הכלה.  יחד עם זאת יש זוגות אשר בוחרים לערוך את החינה מספר ימים לפני החתונה, בעיקר משום שההפקה גדולה וכרוכה בעבודה רבה והכנה, וגם כדי להספיק לנוח לפני אירוע החתונה שלאחר החינה. כיום הזרמים היהודים החילונים נוהגים לערוך את טקסי החינה  ללא הפרדה בין נשים לגברים.

בהילולה הפקות ניתן להזמין חבילות חינה המתאימות לציבור הדתי, כולל תלבושות חינה לציבור הדתי. לפרטים שלחו טופס פניה מהאתר או התקשרו לטלפון 052-6504450.

צמח החינה

הצמח ממנו מכינים את החינה לטקס החינה מכינים קערה ובה עיסת חינה איתה מורחים את כפות ידיהם של הכלה והחתן בליווי ברכות וכסמל לשלמות, שפע, הצלחה, סגולה וברכה. את החינה מכינים מאבקה המופקת מעלים מיובשים מצמח ה- " כופר" שכינויו באנגלית Lawsonia alba Lam.

קרא עוד...

קבל/י הצעת מחיר

שם*:
טלפון*:
אימייל:
הודעה: