טיפים לחינה

לפרטים והזמנות התקשרו: 052-6504450

תקציב נמוך לחינה

אירוע חינה מושלם לא דורש בהכרח תקציב גבוה במיוחד, אפשר לערוך טקס חינה ביתי וצנוע עם אוירה אותנטית בתקציב יחסית סביר. ניתן להכין את האוכל בעצמכם, להשמיע מסיקה במערכת הביתית ולהזמין רק את הקרובים ביותר. בכל דרך שתבחרו עדיף לערוך טקס קטן, צנוע וחגיגי מלוותר על אירוע החינה המיוחד.

מתלבטים אם לעשות חינה?

לטקס החינה בעדות השונות ישנן משמעויות ומנהגי עדה שונים, אך לכולם ישנו מכנה משותף אחד והוא סימליות הטקס לברכה, פריון ונישואים טובים לזוג המאורס. ולכן, לי שמאמין בברכת החינה מומלץ כמובן שלא לוותר על ההזדמנות לקבל ברכה לביתו ולנישואיו. לאחרים כמובן שגם מומלץ שלא לוותר על האירוע המיוחד שבעצם מוריד את רף ההתרגשות והלחץ מהמעמד בחתונה ומגביר את רף השמחה והכיף.

הכנת החינה למריחה

את עיסת החינה מומלץ להכין מראש לערב החינה כדי לוודא שהעיסה יצאה טוב, ושהיא במרקם המתאים. אפשר להכין את העיסה ממש ביום החינה ולא צריך להיערך ימים מראש היות ובסך הכל הכנת החינה היא פשוטה וקלה אך למי שזוהי הפעם הראשונה מומלץ לקחת מעט טווח בטחון.

טיפ לערבוב החינה

את החינה מכינים באבקה של צמח הכופר. למעשה החינה מקבלת את צורתה בעיסה קרמית באמצעות החיבור שלה עם המים. על מנת להקל על מלאכת הערבוב וההכנה של העיסה מומלץ לערבב את החינה עם מים פושרים ואפילו חמימים שיקלו על הבחישה. את המים מומלץ להכניס לאט לאט על שמגיעים למרקם הרצוי.

תוספת צבע לחינה

ישנן כל מיני תוספות מיוחדות שמעשירות את עיסת החינה. התוספת המקובלת ביותר היא תה. מכינים מעט תה במים חמימים (כמובן שללא סוכר...) ואיתם מערבבים את אבקת החינה כך שמתקבלת חינה בצבע כהה ועשיר יותר שמשאירה סימן חזק יותר ונשארת זמן רב יותר, ועל פי האמונה משרה ברכה גדולה יותר.

תוספת ריחנית לחינה

די שהחינה תהיה ריחנית ויריחו את ריחה עד אחרון האורחים באולם, אפשר לטפטף עליה טיפות של בושם נעים, אפשר אפילו של אחד מבני הזוג. יש המאמינים שריח הבושם בחינה מרחיק עין הרע מבני הזוג.

מה עושים עם עיסת החינה בסוף האירוע

את עיסת החינה שנשארה לאחר טקס מריחת החינה לכלה ולחתן ולאורחיהם, יש לעטוף בניילון נצמד ולשמור בבית הורי הכלה למשך שבוע ימים. לפי המסורת השארת החינה בבית ההורים (שם בעבר נהגו לערוך את אירוע החינה) תשרה ברכה והצלחה לנישואי הזוג.

קערת חינה מעוצבת

ת עיסת החינה המוכנה שמים בקערה, אך מומלץ לכבד את מעמדה של החינה באירוע ואת הקערה לשים בתוך סלסלה מעוטרת בצבעים של זהב או כסף. את העיטורים ניתן להכין לבד או לקנות בחנויות הכלים החד פעמיים.

מריחת חינה בטקס חינה עיראקי

באירוע חינה עיראקי טקס מריחת החינה הוא שונה מאשר הנוהג בחינה המרוקאית. העיראקים נוהגים לשים על אצבעותיה של יד אחת חלקום ( אחד בכל אצבע) ועל אצבעות היד השנייה כדורים של חינה.

מריחת החינה לחתן ולכלה

באירוע החינה נהוג למרוח את החינה על שני הידיים של החתן והכלה כאשר חשוב למרוח ראשית על יש ימין של כל אחד מבני הזוג כדי שהתחלתם בחיי הנישואין תהיה גם היא ביד ימין

מריחת החינה על בני הזוג

תפקיד מריחת החינה על ידיהם של הכלה והחתן בחינה היא תפקיד חשוב שנושא איתו משמעות רבה. נהוג להעניק את הכבוד לאישה הקרובה המבוגרת ביותר כגון סבתא או דודה מבוגרת. לפי האמונה על האישה להיות אישה נשואה ופורייה כך שהיא תעביר את הברכה לזוג המתחתן על ידי מריחת החינה על ידיהם.

סרטים לחינה לחתן ולכלה

אפשר להכין סרטים לידיים לקשירה לאחר לחינה באופן מיוחד לכלה ולחן. אפשר לעשות אותם מבדים בצורת לב, או לכתוב את שמות בני הזוג. אפשר להכין אותם עם דוגמת פרח או כל דבר יצירתי אחר.

סרטים לחינה

כידוע החינה שנושאת ברכה עשויה להיות גם מאוד מלכלכת, ולכן ישנו פתרון מיוחד ויפה לבעיה זו. כיום נוהגים לאחר מריחת החינה לקשור סרטים מיוחדים על הידיים כך שזה גם נראה יפה וגם לא מלכלך.

קישוטים בחינה

מומלץ לקשט את קערת החינה ולשים עליה נרות בצבעים של זהב אדום או כסף. בנוסף נהוג לפזר על החינה סוכריות דרז'ה ומטבעות של כסף כסמל לשפע ולמתיקות בה יבורכו החתן והכלה.

חינה ראשונה

לכלה וחתן שאף פעם לא ראו טקס חינה, והפעם הראשונה תהיה ערב החינה שלהם עצמם מומלץ קצת לקרוא על אופי טקס החינה ואפילו לצפות בסרטונים כדי להיות מוכנים למה שמצפה להם באירוע החינה המיוחד. בפורטל תמצאו המון מידע שימושי הנוגע לאופי האירוע.

רשימת המוזמנים לחינה

ארגון החינה מבחינת האולם, הקייטרינג, התלבושות והמזכרות דורש מכם לדעת את כמות המוזמנים לאירוע, ולכן חשוב לפני שאתם רצים לחפש מקום לערוך רשימה של כל המוזמנים לחינה כדי להיות מוכנים וערוכים גם מבחינת התקציב.

חינה בצפון או חינה בדרום

במקרים רבים בני הזוג הם משני קצוות הארץ והם לא יודעים היכן לערוך את אירוע החינה. בשאלה זו יש לנו שתי עצות עבורכם ראשית נסו לבחון מאיזה צד כמות המוזמנים היא הגדולה ביותר ונסו ככל שניתן להתחשב בהם. בנוסף נסו למצוא מקום שיהיה באמצע הדרך לשני הצדדים וכך הדבר לא יהווה מעמסה על אף אחד.

נסיון בחינה

בכל אירוע חינה רצוי שתהיה חברת הפקה של חינה מרוקאית, תימנית, או חינה הודית שאחראית לארגון, הלבשה ותפאורה באירוע. בכל שאלה יש לכם אל תהססו לשאול את אנשי המקצוע של חברות ההפקה, יש להם ניסיון רב עם מגוון של אירועי חינה שונים ותוכלו למצוא אצלם פתרונות ורעיונות מיוחדים ומקוריים.

תלבושות חינה לאורחים

בזמן תהלוכת החינה לעבר האוהל כדי לערוך את טקס מריחת החינה, אורחי האירוע כבר לבושים בכפתאנים וג'אלאביות בשלל צבעים. לא פעם קורה שבני זוג או הוריהם חושבים שהאנשים לא יתלבשו באירוע ולכן לאירוע של 120 אנשים מבקשים 10 תלבושות בלבד. מנסיון של שנים תופתעו לגלות איך בזמן שהאירוע מתחמם לעבר הטקס המסורתי שכולם רוצים להתלבש ולהיות חלק מהתהלוכה המשגעת ולכן, גם אם נכון שלא כולם לבושים, נסו לחשב יחס נכון של לפחות תלבושות בכמות של מחצית האורחים.

השגת תלבושות חינה לאירוע

בעבר היה נהוג להתקשר לכל בני ובנות המשפחה ולבקש מכל אחד להביא איתו את הכפתאנים שהביא עימו ממרוקו. כיום אפשר לחסוך את הטרחה בהתארגנות שלכם ושל הדודים והקרובים, ולשכור מלבישה שתדאג להביא את כל מגוון התלבושות המרוקאיות, וגם תדאג להלביש את האורחים בחינה.

לשמור על ראש פתוח בחינה

חשוב במהלך ההתארגנות לאירוע החינה שלכם לשמור על ראש פתוח וחופשי ולהבין שאירוע החינה אינו אירוע החתונה. כך יוצא שגם אם סגנון החינה שלכם הוא אותנטי וקלאסי, עדיין צריך לזרום עם הססגוניות של התלבושות והתפאורה, ואף מומלץ לקבל את עצותיהם של חברות ההפקה.

תקליטן לחינה

רוב התקליטנים כיום שמתקלטים בחתונות הם מתאימים גם לאירועי חינה ויודעים להרקיד קבל בכל סוגי האירועים. יחד עם זאת תוכלו למצוא תקליטנים שמתמחים בסוגי מוסיקה של חינה ואפילו תקליטנים שמשלבים שירה ונגנים עם המוסיקה בחינה.

חבילת אולם ותקליטן לחינה

ברוב אולמות לחינה תוכלו למצוא מגוון המלצות לתקליטנים שעובדים עם האולם. כדאי לבדוק גם את התקליטנים של האירוע, הם מכירים את האולם ומנהליו ולהפך, והדבר יחסוך לכם זמן וטרחה בחיפוש אחר די ג'י לחינה שלכם.

צלם לחינה

אולמות רבים כחלק מסגירת אירוע החינה שלכם אצלם יציעו לכם שירותי צילום לחינה בדיל משתלם יחסית ולכן שווה וכדאי לבדוק את העניין. לכם כדאי בנוסף לבדוק אפשרות שצלם החתונה יצלם עבורכם גם את החינה.

צלם לחינה בבית

גם אם אתם עורכים חינה בתקציב נמוך, בבית, ולא מעוניינים או יכולים להרשות לעצמכן לשכור שירותי צילום לאירוע, עדיין מומלץ לשריין מספר חברים ובני משפחה שיצלמו את האירוע. עדיף צילום מזכרת חובבנית מערב החינה הקסום מאשר שלא יהיו תמונות כלל.

הזמנות לחינה

אפשר היום למצוא באינטרנט בתי דפוס רבים שעושים הזמנות לחינה עם עיצובים מיוחדים שמתאימים לחינה. בכל מקרה כדאי לבדוק אפשרות לדיל עם בית הדפוס בו הדפסתם את הזמנות החתונה.

עיצוב שיער לחינה

חלק מתלבושות הכלה בחינה כוללות סרטים וכתרים מיוחדים, ולכן מומלץ שלא לעשות תסרוקת אסופה וסבוכה לערב החינה אלא לבוא בשיער פזור וחופשי.

חינה - איפור

חשוב לדאוג להתאפר גם לחינה, כי הרי לא כדאי להשקיע בשירותי צילום כשלבסוף לא תצאו לפחות מושלמים בתמונות.

מאפרת לחינה

פשר למצוא מגוון של מאפרות לחינה במחירים סבירים המתאימים לסוג האירוע. יחד עם זאת כדאי לבדוק אפשרות לדיל עם המאפרת שהזמנתם לחתונה עבור איפור לחינה.

קניית בגדים לחינה

בדרך כלל לא צריך לקנות בגדים לאירוע החינה, למי ששוכר את שירותי ההלבשה של חברות ההפקה המרוקאיות. המלבישות של החינה לרוב מציעות ביגוד כבר מקבלת הפנים כך שאתם מסודרים לאירוע וכך אתם יכולים לחסוך זמן של ריצות וחיפושים אחר בגדים, וכמובן הוצאה כספית נוספת.

מתנות לחינה לחתן ולכלה

חינה של עדות רבות נהוג שהורי הכלה מעניקים לחתן מתנה והורי החתן מעניקים לכלה מתנה שבדרך כלל היא שעון או תכשיט. מומלץ לשאול מראש את בני הזוג באיזו מתנה הם מעוניינים ובכך תעניקו להם את המתנה המושלמת לחינה.

איפור לחינה

מומלץ מאוד להשקיע לערב החינה באיפור כך שגם תראי יפה וזוהרת וגם שהתמונות ייצאו מוצלחות. ההמלצה היא גם למי שעושה חינה קטנה ומצומצמת, במקרה כזה שרוצים לחסוך בעלויות לא חייבים להביא מאפרת מקצועית, אפשר לבד או לבקש מחברה נגידות צבע קלות שיתאימו לבגדים, לאווירה, להרגשה ולתמונות.

טיפוח לחינה

כדי לא להגיע לחינה מותשת ותשושה באופן שרואים את העייפות מהסידורים וההתארגנות לחינה על פנייך, מומלץ בכל יום לפנק את עצמך ברגע קטן של טיפוח. זה יכול להיות אמבט מפנק, מנוחה קלה עם רגליים למעלה, מסיכה מרגיעה לפנים או כל דבר אחר שיגרום לך להרגיש מטופחת ולהרגע.

מראה עור זוהר בחינה

כדי להימנע ממראה עור פנים עייף מומלץ מאוד להקפיד על ניקוי הפנים בכל יום בבוקר ובערב עם סבון מתאים. מומלץ אף למרוח קרם לחות מתאים עם מקדם הגנה (לשעות היום) ועם הזנה לשעות הלילה, ולעשות מידי פעם מסיכת הזנה ולחות או פילינג לעור הפנים.

טיפול בעיניים נפוחות לפני החינה

אם לפני החינה העיניים שלך אדומות ונפוחות יש לנו טיפ לטיפול בזק. שימי 2 כפיות במקפיא למשך מספר דקות ואחר כך הניחי אותן על העיניים כשהן עצומות.

כיסוי צלקות לחינה

אם יש לך צלקת שאת מעוניינת להסתיר אותה היות והיא חשופה עם התלבושות של החינה, את יכולה להסתיר אותה על ידי קעקוע חינה או קעקוע נצנצים מיוחד, וכך גם תיהני מקישוט הגוף וגם תסתירי את הצלקת.

ציוד איפור לחינה

כדאי להצטייד בנרתיק קטן לערב החינה ובו ליפסטיק או לים גלוס לשפתיים, סומק, ופודרה לטשטוש סימני זיעה.

מתנה לחינה

אם החלטתם שאתם מעוניינים להביא מתנה לאירוע החינה ואתם לא יודעים מה לבחור ממגוון המתנות העצום שיש כיום בחנויות, יש לכך פתרון מצוין שיקל עליכם ויפנק את בני הזוג. כיום ניתן למצוא במרבית הרשתות והסופרים תווי מתנה אותם ניתן לטעון בכסף, וכך בני הזוג של החינה יוכלו לרכוש ולהתפנק במה שהם רוצים או צריכים כמתנה לחינה.

הכנת מזכרות לאורחים בחינה

למי שלא יכול לקנות מזכרות לחינה אך עדיין לא רוצה שאורחי החינה יצאו בידיים ריקות, ניתן להכין מזכרות לחינה לבד בתקציב נמוך יחסית. אפשר לקנות שקיות אורגנזה בצבעי זהב, כסף ובורדו, ולהכניס בתוך כל שקעת סוכריות דרז'ה או כל סוג סוכריות אחרות שתרצו.

קבל/י הצעת מחיר

שם*:
טלפון*:
אימייל:
הודעה: