חינה מאמרים

לפרטים והזמנות התקשרו: 052-6504450

חינה מרוקאית - מידע

אודות החינה המרוקאית

ביום עריכת החינה, שעל פי המסורת המרוקאית יש לערוך אותו ביום שלפני עריכת החתונה, הכלה, לפני תחילת הטקס הולכת בליווי נשות משפחתה וחברותיה לטבול במקווה. הנשים, יברותיה ובנות משפחתה של הכלה,  מלוות את הכלה למקווה בריקודים ושירים כמיטב המסורת המרוקאית.

קרא עוד...

מהלך טקס חינה

מהלך טקס החינה המרוקאי המיוחד

שכבר ציינו בני זוג רבים שעוברים טקס חינה לא נחשפו מעולם לטקס חינה ולא ראו מעולם כיצד מתנהל טקס חינה כזה או אחר. אנחנו בהילולה הפקות מודעים לכך וננסה ככל שאפשר להסביר ולפרט בפניכם את החוויה המדהימה, והבלתי נשכחת שנקראת אירוע חינה מרוקאי.

קרא עוד...

חינה - מה עושים עם זה?

עפ"י מסורת של עדות שונות, ביניהן יהדות מרוקו, נהוג היה בטקסי החינה למרוח את החינה בעיטורים שונים ובאזורים מגוונים בגוף הכלה. כיום, נהוג למרוח את החינה במרכז כף יד ימין של הכלה והחתן ולאחריה במרכז כף יד שמאל.

קרא עוד...

מה מצפה לנו? מהלך טקס חינה מרוקאי לחתן ולכלה

זוגות רבים לא היו מעולם באירוע חינה, ולא יודעים מה מצפה להם בערב השונה והמיוחד הזה, כדי להקל עליכם לעבור את החינה במקסימום הנאה אפשרית נסביר לכם כיצד מתנהל טקס החינה המרוקאי, למרת שיתכנו מעט שינויים על פי בחירתכם ולפי מנהגי העדה. כיום מהלך טקס החינה המרוקאי כולל מספר שלבים וסדר מסיום בו מתנהל האירוע עד שמתחיל טקס מריחת החינה עצמו.

קרא עוד...

חינה במקווה

טבילת האישה במקווה על פי המסורת היהודית זוהי חובתה לפני טקס הקידושין והנישואין. מועד הטבילה מותאם לפי תאריך המחזור החודשי אותו תוכלי לסדר בהתאם למועד החתונה המיועד על פי הנחיות הרופאה המטפלת שלך.

קרא עוד...

התרבות והמסורת המרוקאית

המסורת והתרבות במרוקו
כחלק מענפי המסחר במרוקו תחום עבודות היד משמש כענף מסחר עיקרי הכולל כחלק מהתרבות המרוקאית ייצור שטיחים, מוצרי עור המכונים, תכשיטים מלאכת ידי צורפים וכלי נחושת מיוחדים ועשירים שנעשו בידיי אומן.

קרא עוד...

מרוקו מקורות היסטוריים

מקורות היסטוריים במרוקו
ככל שמצביעים מקורות היסטוריים,  מרקו ביסודה לפני אלפי שנים היתה מיושבת ע"י הברברים, ששלטו על שטחה של מרוקו עד למצריים. הברברים במשך תקופת שלטונם על שטחה של מרוקו שמרו במידת האפשר על עצמאותם ולא הושפעו ממתיישבים אחרים ששכנו בסמוך.

קרא עוד...

העיר רבאט - בירת מרוקו

בירת מרוקו – העיר  רבאט
רק לאחר תקופת הכיבוש הצרפתי הוכרזה העיר רבאט כעיר הבירה של מרוקו . מבחינה היסטורית, בתקופת המאה ה- 12 רבאט שימשה כעיר מפלט למגורשי ספרד המוסלמיים, וכן שימשה רבאט כבסיס ללוחמי הקרבות. בעיר רבאט ניתן למצוא בתי קפה רבים בסגנון צרפתי, ושווקים רבים המיועדים לתיירים בהם עובדים תושבי העיר רבאט.

קרא עוד...

העיר מרקש במרוקו

העיר מרקש
בעבר העיר מרקש היתה הבירה של מרוקו, והתבססה כעיר שריכזה בתוכה תרבות רבה, עשירה וחשובה. מרקש עד היום ידועה בשווקים המרהיבים שלה, ובמלונותיה ששוכנים בעיר העתיקה שהשהות בהם זולה יחסית. איזור שמהווה מוקד ראשי לתיירים בעיר

קרא עוד...

מרוקו העיר טנג'ר


העיר טנז'ר ממוקמת בשטחה הצפוני של מרוקו ובשל היותה במיקום צפוני זה היא משמשת כמעין אזור בינלאומי. העיר  ידועה כעיר תיירותית במרוקו, ובחודשי תיירות היא הומה וגדושה בתיירים רבים.

קרא עוד...

אודות מרוקו

קצת על מרוקו'מרוקו היא מדינה ששוכנת באפריקה ונהוג לכנותה אלמגריב שפירושה הממלכה המערבית. מרוקו נוהגת בשיטה של ממשל מלוכני חוקתי בה מכהנים יחדיו מלך וראש ממשלה כאשר העיר הביה של מרוקו כיום היא העיר רבאט.

קרא עוד...

טקס חינה הודית

המסורת ההודית כוללת גם היא טקס חינה צבעוני ומיוחד, מלא טקסים עם משמעות רבה לברכה לחתן ולכלה.

קרא עוד...

חינה הודית

חינה הודית גם בתרבות ההודית נהוג על פי המסורת לערוך טקס חינה הודי מיוחד. טקס החינה כולל מגוון טקסים  מיוחדים המסמלים ברכות שונות לחתן ולכלה.  בחינה ההודית נהוג להקים אוהל חינה מיוחד 

קרא עוד...

תלבושות לחינה תימנית

התלבושות התימניות לחינה כאמור, כיום נהוג להלביש את בני הזוג העורכים חינה תימנית בבגדים המשויכים למסורת צנעה.

קרא עוד...

חינה תימנית כיום

טקס חינה תימני כיום - פרטי הלבוש הנהוגים בטקסי חינות תימניים נושאים איתם משמעות וסמליות רבה ובמרבית טקסי החנות התימניות כיום משתמשים במלבושים שמתאימים ומקובלים עפ"י המסורת ללא הבדלים מהותיים.

קרא עוד...

טקס חינה תימנית בעידן המודרני

במרבית טקסי החנות התימניות כיום משתמשים במלבושים שמתאימים ומקובלים עפ"י המסורת ללא הבדלים מהותיים. פרטי הלבוש הנהוגים בטקסי חינות תימניים נושאים איתם משמעות וסמליות רבה.

קרא עוד...

חינה בסגנון מרוקאי תימני

עבר נהוג היה לערוך את טקס החינה לפי מוצאה של הכלה. כיום רבים מעוניינים לרצות את כל ההורים, ומעוניינים לחגוג טקס חינה שמשלב בין שתי עדות, תאמינו או לא – הדבר אפשרי השאלה היא איך עושים את זה?

קרא עוד...

התלבושות התימניות

טקס החינה התימני צבעוני, ססגוני ומלא שמחה ובהתאמה התלבושות הנהוגות בטקסי חינות תימניות גם הן ססגוניות ומשולבות בצבעים רבים, בבדים עשירים ובהמון אביזרים נלווים כמו רקמות שונות ותכשיטים רבים אותם עונדת הכלה המיועדת.

קרא עוד...

חינה כסמל לסגולה ולברכה

לטקס החינה משמעות וסמליות רבה לגבי בני הזוג המאורסים שעתידים להתחתן. לכל עדה יש מנהגים המאפיינים אותה, בהם היא נוהגת במהלך טקס החינה ולהם משמעויות שונות.

קרא עוד...

מקור טקס החינה

קהילות רבות ומגוונות בעיקר מקרב עדות המזרח, אלו שמקורן במזרח אפריקה ואסיה, ביניהן קהילות מרוקאיות, תימניות וטוניסאיות (יהודיות ומוסלמיות) עורכות כחלק מהמסורת טקס חינה לפני חתונת הכלה והחתן שמטרתו בין היתר לסמל את המעבר מחיי רווקות לחיי זוגיות ונישואין.

קרא עוד...

קבל/י הצעת מחיר

שם*:
טלפון*:
אימייל:
הודעה: