לפרטים והזמנות התקשרו: 052-6504450

הכנת עיסת החינה

הכנת עיסת החינה למריחה בטקס החינה.

ברוב מנהגי המסורת בעדות השונות, נהוג שאת החינה מכינה אמה הכלה כסמל לברכה בה היא מברכת את ביתה הנישאת, או בת משפחה קרובה כלשהי כאשר כחלק מסימליות הטקס ומהברכה אותה היא מעניקה לכלה רצוי שהיא תהיה אישה נשואה ופורייה (עם ילדים).

קרא עוד...

עיצוב קערת חינה

את החינה שהכנתם בבית צריך להביא לאירוע החינה בקערה, ואם כבר קערה אז עדיף שתהיה מעוצבת. אפשרות אחת היא לקנות קערה עם עיטורים מרוקאיים, יש קערות מחרס או מנחושת שעשויות בעבודת יד. אפשרות נוספת היא לקנות קערה מפלסטיק בחנויות של כלים חד פעמיים, מומלץ בצבעי זהב.

קרא עוד...

טיפים לארגון חינה - מקבץ שלישי

איפור ושיער – אירוע החינה כמו באירוע החתונה אין ספק שכל כלה רוצה להיות במיטבה, אז חשוב גם כאן למצוא מעצב שיער ומאפר/ת שיכינו אתכם לאירוע המיוחד כך שכשתסתכלו על אלבום החינה תתענגו מכל תמונה ותדעו שהייתם פשוט במיטבכם.

קרא עוד...

טיפים לארגון חינה - מקבץ שני

חברות הפקה – אם בעבר נהוג היה לטלפן לכל הדודות ולבדוק למי נשארו תלבושות מסורתיות ושאריות של תפאורה, הרי שהיום תוכלו ליהנות ממגוון רחב של חברות הפקה שידאגו לארגן עבורכם את כל התפאורה והתלבושות הנחוצות לכם לאירוע חינה מושלם. כיום בכל קשת עדות מסורת החינה תוכלו למצוא חברות הפקה שיקימו לכם אוהל או פינה מסורתית לפי הנהוג בעדה, תלבושות לאורחים, וכמובן תלבושות מיוחדות לטקס חינה לחתן ולכלה.

קרא עוד...

טיפים לארגון חינה - מקבץ ראשון

כיום, זוגות רבים הפכו את טקס החינה המסורתי להפקה שלמה שכרוכה בהתארגנות רבה לעיתים כמו  לחתונה הצריכה מכלול שלם של התארגנות, אנשי מקצוע ופרטים רבים, כפי שכבר ציינו בני זוג רבים שעוברים טקס חינה לא נחשפו מעולם לטקס חינה ולא ראו מעולם כיצד מתנהל טקס חינה כזה או אחר. לכן קיבצנו עבורכם רשימה לארגון חינה שתקל עליכם את חווית ארגון טקס החינה ותהפוך אותה ל"משימה" קלה הרבה יותר. מומלץ לקרוא...

קרא עוד...

מזכרות לאורחים מהחינה

מעבר לכך שהאורחים לא מוותרים על ההזדמנות לקחת מגשי עוגיות מתוקות הביתה, תמיד כיף לקבל ולהעניק מזכרת קטנה ומיוחדת מהאירוע שלכם.

קרא עוד...

ריקודי בטן לחינה

אפנת שיעורי הריקוד כבר הפכו לחלק בלתי נפרד מההכנות לחתונה, ואם כבר באים מוכנים אז למה לא לעשות שיעורי ריקוד לחינה. כיום תוכלו למצוא מדריכים ומורים (כמובן שגם מדריכות ומורות) שיעזרו לכם ללמוד להזיז לפי הקצב את האגן.

קרא עוד...

רשימת המוזמנים לחינה

טקס החינה הפך מטקס אינטימי להפקה שלמה, ורבים לפעמים מעדיפים להגיע לטקסי חנה מעל להכל, יחד עם זאת נשמרה מסורת של אינטימיות ומשפחתיות בחינה כך שאם הזמנתם את החבר מהצבא איתו לא דיברתם שלוש שנים, סביר להניח שלא תזמינו אותו לטקס החינה.

קרא עוד...

אישורי הגעה לחינה

אחרי שסגרתם אולם וצפי מוזמנים צריך להיערך מראש כדי לדעת כמה רזרבות להכין ואיך לסדר את סידורי הישיבה. בשלב זה יש לכם שתי אפשרויות האחת להתקשר (או שהוריכם יתקשרו) באופן אישי דבר שהוא מעט בעייתי משתי סיבות, האחת היא שאתם עלולים להיגרר לשיחות ארוכות שיגזלו מכם זמן יקר והשני שלפעמים למוזמן שידבר אתכם אישית יהיה לא נעים להגיש שאשתו לא תבוא לחינה וכך לא תוכלו להיערך בהתאם.

קרא עוד...

סידורי ישיבה לחינה

אחרי שעשיתם אישורי הגעה וקיבלתם את התמונה הצפויה לכם, בקשו מהאולם סקיצה מפורטת של סידור האולם ביום האירוע כולל מספר מקומות הישיבה בכל שולחן. חינה רוב המוזמנים הם בני משפחה ולכן המלאכה קלה יותר, יחד עם זאת שימו לב על כאלה שבשום אופן לא ישבו עם אנשים איתם אין יחסים טובים.

קרא עוד...

איך מכינים מגשי עוגיות לחינה

לאחר שריכזתם מגוון של עוגיות הצטיידו במגשים מעוצבים בהם תשימו את העוגיות. בחנויות הכלים החד פעמיים תוכלו למצוא מגשים בעיצובים שונים ובצבעים שונים, השתדלו להתאים את המגשים לעיצוב הכללי של האירוע, כך שאם המוטיב החוזר באירוע הוא זהב כדאי לקנות מגשים מוזהבים.

קרא עוד...

עיצוב אולם לחינה

אם בחרתם לערוך את החינה למשל במתנס, בבית כנסת או בבית כדאי לעצב אותו ולתת לו טאץ' של חינה אותנטית מרוקאית ומקורית. בהילולה תוכלו למצוא מגוון פתרונות עיצוב לאולם הכוללים הקמת האוהל המרוקאי, פינות ישיבה מרוקאיות, עיצוב שולחנות, עיצוב האולם עיצוב פינת העוגיות ועוד.

קרא עוד...

מתופפים לחינה

אחד הטרנדים החמים ביותר בטקסי החינה הם מתופפים שמגיעים עם תופים ושופרות לטקס החינה, ומשתלבים ומשלהבים את כל המוזמנים.

בטקס החינה נהוג לערוך כניסה מיוחדת לחתן ולכלה בכרכרה או באפיריון, ומה יותר מרגש מאשר לקבל את הזוג בתקיעת שופר?!

קרא עוד...

עמדת מופליטה וספינג' בחינה

אין כמו ספינג' ומופליטה כדי להפוך ערב מרוקאי מסורתי למושלם.
כיום אפשר למצוא אנשי מקצוע שעוסקים בהכנת ספינג' ומופליטות טריות במקום, כאשר בדרך כלל כחלק מהעיצוב הם מגיעים עם אוהל קטן או פינה מעוצבת משל עצמם ועם דבש, חמאה, סילן  ומגוון ריבות מרוקאיות אותן ניתן למרוח על המעדנים המתוקים.

קרא עוד...

מוסיקה לחינה שנערכת בבית

ארגון עריכת חינה בבית היא פרויקט לא קל לעומת עריכתו באולם ולפעמים אפילו קשה יותר. אם לא הזמנתם שירותי תקליטן לאירוע שלכם ואתם מעוניינים לדאוג בעצמכם למוזיקה שתושמע באירוע ארגנו לכם מספר טיפים שיקלו את המלאכה

קרא עוד...

הגעת החתן והכלה לאולם החינה

זהו היום הגדול הגיע ואתם בדרככם לאולם, כדאי שתקחו אתכם כמה טיפים שריכזנו עליכם שיחסכו מכם התרוצצויות מיותרות. וודאו עם בעלי האולם כי יש במקום חדרון או משרד שיוכל לשמש רק אתכם ותוכלו לשים בו את הציוד האישי שלכם. רכזו את הציוד שלכם  באותו חדר בלבד וביחרו מישהו אחראי שיעזור לכם עם הציוד וידע מה יש והיכן כך שאם תהיי ברחבת הריקודים ומאוד תרצי את הגלוס שלך תוכלי לשלוח חברה טובה שתביא לך אותו מייד ותתמצא במה שהבאת.

קרא עוד...

חינה אינטימית ומצומצמת

זוגות רבים מעדיפים טקס חינה משפחתי ומצומצם, או שאין להם את התקציב שמאפשר הפקת חינה באולם. בין אם זה מבחירה ובין אם זה מאילוץ, אפשר לעשות חינה מצומצמת וקטנה מושקעת ובלתי נשכחת.

חפשו מקום שיתאים למספר המוזמנים המצומצם ואם אם אפשרות לערוך את החינה בבית של בני משפחה נסו לבחון את האפשרות. בערים או שכונות רבות תוכלו למצוא מתנסים או בתי כנסת שמציעים אפשרות להשכיר את המקום לאירועים במחירים זולים ונוחים.

קרא עוד...

עיצוב שיער לחינה

שלב בחירת עיצוב השיער שלך לחינה צריכה להיעשות לאחר בחירת התלבושות המתאימות, ולפי אופי החינה בעדה, כך למשל בחינה התימנית נהוג לשים מלבושים עם כובעים וכיסויי ראש בהם לא רואים את שערה של הכלה וסביר שתבחרי בעיצוב פזור שיאפשר חבישת הכובעים השונים.

בחינה המרוקאית למשל, נהוג לשים כובעים או סרטים עם שובל של בד שמסתרך מאחוריהם ולכן רצוי לבחור בעיצוב שיער בתסרוקת פזורה כדי לאפשר חבישת הסרטים והכובעים על הראש מבלי להרוס את מראה השיער.

קרא עוד...

עצות קטנות לזוג החינה הטרי

פעמים רבות טקס החינה נובע מקשר עדתי רק של אחד מבני הזוג, כאשר השני כלל לא מעוניין בטקס ולעיתים אפילו אינו מודע למה שמצפה לו בערב החינה המיוחל. חשוב שתדברו כבר בשלב ההתארגנות ושתפו את בן או בת הזוג באופן התנהלות טקס החינה ובהתנהלותו. אחרי שלשניכם יהיה הרקע למה שמצפה ומה צריך לארגן יהיה קל יותר להערך לערב החינה.

קרא עוד...

תפריט אוכל לחינה

חירת תפריט נכון בחינה יכול להשפיע על הצלחת האירוע שלכם לא רק מבחינת השאלה האם האוכל היה טעים, אלא גם מבחינת יצירת אווירה. אם בחרתם  לחגוג את אירוע החינה שלכם באולם אירועים, בקשו את התפריט כדי לבחון את האפשרויות העומדות לפניכם.


בשלב הראשון בחנו ובדקו מיהם המוזמנים שלכם, אם מדובר במשפחות שבשני הצדדים מדובר בעדות מזרח תוכלו לבחור קו מנחה מסויים לאירוע, אם מדובר בחתונה מעורבת (הכלה ממוצא ספרדי והחתן ממוצא אשכנזי לדוגמא) כדאי לשקול אפשרות לתפריט מגוון יותר כך שכולם ימצאו מנות שהם אוהבים.

קרא עוד...

הגשה לשולחנות או בופה לחינה

זוגות רבים מתלבטים בין הזמנת אירוע עם סגנון הגשה לשולחנות באופן אישי לכל אחד מהמוזמנים, או הגשה בסגנון בופה.

ערכנו לכם רשימת יתרונות וחסרונות לכל אחד מסוגי ההגשה וכמה עצות שיקלו עליכם את הבחירה. העצה הראשונה שלנו בעניין זה היא לדעת מיהו קהל המוזמנים שלכם, אם הוא ברובו קהל מבוגר שמעמד בתור לבופה יקשה עליהם וימנע מהם מלהתכבד באירוע רצוי שתשקלו אפשרות להגשה לשולחנות.

קרא עוד...

קבל/י הצעת מחיר

שם*:
טלפון*:
אימייל:
הודעה: